Tepelná čerpadla

jsou alternativním, ekologickým a úsporným zdrojem topení. V nabídce máme dvě varianty.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

TČ odebírá teplo ze vzduchu a ohřívá vzduch. Jedná se o klasické klimatizační jednotky, kterými se dají vytopit např. chaty, menší byty a prostory, případně přitápět v přechodném období.

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Jedná se o nejvíce používaný systém tepelných čerpadel pro vytápění rodinných domů. Tepelnou energii odebírá ze vzduchu a ohřívá vodu na topení nebo na  teplou užitkovou vodu. Výhodou je jednoduchá instalace, která je možná téměř v jakékoliv lokalitě bez ohledu na okolní prostředí. Např. ve výše položených oblastech je možné instalovat model, který topí až do -28°C venkovní teploty.

Nejvíce používané řešení je provedení s venkovní a vnitřní jednotkou. Přenos tepelné energie probíhá přes chladivo, jehož bod mrazu je -60°C, nehrozí tedy jeho zamrznutí. V technické místnosti v domě je osazena vnitřní jednotka (tzv. hydrobox), který je napojen přímo na otopnou soustavu a bojler.

Výhody tepelného čerpadla voda-vzduch

  • Minimální nároky na prostor. Venkovní provedení nezabere víc než 1 m2 venku a uvnitř. Vnitřní provedení 2,5 m2 uvnitř.
  • Řešení vytápění, ohřevu vody a chlazení v jednom systému. Ušetříte za energie i nákup dalších spotřebičů.
  • Rychlejší a snazší instalace oproti systému země–voda. Za necelé dva dny vám tepelné čerpadlo naplno slouží.
  • Zdrojem tepelné energie je okolní vzduch. Oproti systému země–voda nemusíte mít zahradu nebo do ní nemusíte zasahovat.

Více informací o tepelných čerpadlech a další parametry najdete v prospektu >>

Produktový katalog tepelných čerpadel LG Therma V >>