Klimatizace

Doby, kdy klimatizace pouze ochlazovala vzduch, jsou minulostí. Moderní klimatizace kromě chlazení umí také topit, čistit vzduch a snižovat vlhkost v místnostech, čímž účinně bojují proti tvorbě plísní.

Provoz starých typů klimatizací byl finančně náročnější, dnešní zařízení mají invertorový kompresor, který reguluje otáčky, proto můžeme tyto klimatizace označit jako super úsporné.

Každá klimatizace se skládá z venkovní jednotky a jedné (split řešení), nebo více vnitřních jednotek (multisplit řešení). Počet vnitřních jednotek závisí na výkonu venkovní jednotky. Potřebný výkon vnější jednotky je nutné vypočítat podle velikosti místností a dispozic prostoru. Vnitřní jednotky mohou být v libovolném výběru.

Ukázka klimatizace - split řešení

Split – pouze jedna vnitřní a vždy nástěnná jednotka.

klimatizace-split.jpg

Ukázka klimatizace - multisplit řešení

Multisplit - až 5 libovolných i kombinovaných vnitřních jednotek.

klimatizace-multisplit2.jpg

klimatizace-jednotky.jpg

Druhy klimatizačních jednotek

K nástěnné, parapetní a kazetové jednotce se připojuje jednotka venkovní s inventorovým kompresorem, kondenzátorem a expanzním ventilem.

Více

klimatizace-servis.jpg

Montáž a servis

Pravidelný servis zajistí, že se zařízením nebudete mít žádné potíže a starosti. Pravidelné čištění zajistí, že o zařízení nebudete ani vědět, a nebude Vás obtěžovat žádný zápach.

Více